Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Stikkas barneutstyrshjørne

Forsikringsselskapet og bilsetet

Stikkas barneutstyrshjørne Diskusjonsforum for utstyr til barn.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-09-10, 13:26   #1
Niobe
Personlig pessimist
 
Niobe sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 28.116
Blogginnlegg: 11
Niobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Forsikringsselskapet og bilsetet

Bilen vår ble påkjørt i sommer, da min søster lånte den. Ingen ble skadd, heldigvis, det hele skjedde i nokså lav fart (rundkjøring). Storebrors bilsete stod montert i bilen, og vi lurte på om det måtte byttes ut.

Henvendelse nummer 1:
Forsikringsselskapets mann: Nei, ikke så lenge det ikke var i bruk.

Henvendelse 2:
Vi forteller at vi har lest at bilsetet skal byttes ut uansett.
Forsikringsselskapets mann: Nei, ikke i så lav fart (oppgitt 25-30 km/t).

Henvendelse 3:
Oss: I følge en bilsikringsblogg (Helene Harefrøkens!) har Trygg Trafikk uttalt at bilstolen skal byttes ut uansett, om sammenstøtet skjedde i mer enn 25 km/t.
Forsikringsselskapets mann: Nei, jeg har jobbet her i 20 år, dere får ikke dekket bilsetet når det ikke var i bruk og sammenstøtet skjedde i så lav fart.

Henvendelse 4:
Sender mail med link, samtidig som vi har mannen på telefon.
Forsikringsselskapets mann: Se der, ja! Dere har visst rett. Dere skal få dekket sete. Bare send med en bekreftelse på prisen.

__________________
«If you can’t be a good example, at least be a horrible warning.»
- Aileen Wuornos, seriemorder
Niobe er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no