|
Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt. |
![]() |
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
![]() |
#1 |
ej ikke møjkets heije
|
![]() Hvitvin til pinnekjøttetVi har forsøkt mye rart som drikke til pinnekjøttet. Jeg er ikke så glad i mørkt øl, så derfor har jeg blitt nødt til å eksperimentere litt. I fjor leste vi en artikkel i aftenposten om å drikke hvitvin til pinnekjøttet. Vi var sterkt skeptiske, men fant ut at vi skulle gi det et forsøk. Mannen tok med artikkelen og dro på polet. De var (selvfølgelig) utsolgt for den vinen vi hadde bestemt oss for å teste, men fikk anbefalt en annen. Dessverre skrev vi aldri ned navnet på den, for den var alldeles himmelsk. Den passet bare perfekt til pinnekjøtt.
__________________
Snuppa 05, Knerten 07
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Pandemonium
Medlem siden: Dec 2008
Innlegg: 7.082
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Sv: Hvitvin til pinnekjøttetJeg tenkte umiddelbart på champagne, for vinen må være rimelig tørr og frisk for å kunne balansere mot det fete pinnekjøttet.
__________________
There's a fine line between wrong and visionary. Unfortunately, you have to be a visionary to see it. 2009 2012 |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Bør lage seg en tittel selv
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 3.124
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Sv: Hvitvin til pinnekjøttetHet den Leth eller Allram, kanskje?
__________________
![]() Making the decision to have a child - it`s momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body. |
![]() |
![]() |
![]() |
#7 |
Protonterapeut
|
![]() Sv: Hvitvin til pinnekjøttetVi hadde en til pinnekjøttet jul i fjor som visstnok var veldig god. Jeg tror det var den, jeg husker ikke spesielt mye fra julen i fjor egentlig.
__________________
“Though she be but little, she is fierce!” - Shakespeare |
![]() |
![]() |
![]() |
|
|