Heia mamma? (NRK nett-tv)
For de av dere som så intervjuet med Anne Lindmo, Helle Ett-eller-annet og Gro Nylander på Skavlan på lørdag - hva syns dere?
http://www1.nrk.no/nett-tv/indeks/87956
Har vi misforstått mammarollen, bør vi gi oss selv litt mere slack eller har den dårlige samvittigheten faktisk en (god) funksjon.
Personlig er jeg utrolig glad for at Nylander finnes. Hun er en viktig årsak til at jeg holdt ut ammingen den første tiden (og gu' så praktisk det viste seg å være, ikke minst siden Snupp har vist seg å være melkeallergiker). Og jeg syns ikke bøkene hennes er en forherligelse av hvordan det er å verken bli eller være mor. Men det er det kanskje andre som syns?
Jeg provoseres derimot av kjendiser som tar lett på det å røyke og drikke under et svangerskap...
Jeg skjønner poenget med at man kanskje skal gi seg selv litt slack, men det får da være grenser. Eller?
|