Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

Risting i kroppen hos katt

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-04-12, 19:29   #1
Ine
rakkarpus
 
Ine sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 9.636
Blogginnlegg: 19
Ine er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner tilIne er et navn som alle kjenner til
Standard

Risting i kroppen hos katt

Katten vår har begynt å riste i kroppen..

I en del år nå har hun hatt rykninger i forlabbene når hun står. Veldig sjelden, og så vidt vi kan se det. En gang annenhver måned som vi har sett det ca. Det har pågått i et par sekunder hver gang, og det har ikke sett som hun plages av det.

Har tatt det opp med veterinær, og vedkommende sa det krevdes omfattende undersøkelser, så vi har ikke gått videre med det.

Men nå har jeg sett risting i hode/overkropp, sist et par minutter i strekk for et par dager siden, og nå i dag har det vart i ca 20 min. En må ganske nærme for å legge merke til det, men det virker som hun ikke klarer å slappe av i feks å holde hodet stille, samtidig som hun har rykninger i øre, muskler i ansiktet, og labber. Jeg prøvde å børste henne og holde rundt henne nå, og ser at hun har økt puls mens det pågår. Det er ikke rykninger som hun har når hun holder på å sovne, det er i våken tilstand.

Hun har i de siste årene haltet bittelitt på den ene forlabben, men vi ser ikke at hun er plaget av akkurat det.

Huff, har så vondt av henne, og dette minner meg på at vi må være forberedt på å miste henne.. Hun er innekatt og enten 13 eller 15 år, (jeg kom inn i bildet for 6 år siden.)

Noen som har vært borti noe lignende? Når jeg søker på nett handler det ofte om rykninger når de holder på å sovne eller sover, og det er ikke det dette handler om, dessuten ser jeg at når lignende tilfeller blir tatt med til veterinær får de ingen svar..

Huff, har så vondt av henne.

__________________
When you know better, you do better.
Ine er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 11:22.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no