Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Divines spør-og-lær-forum

Hvordan ville dere taklet denne?

Divines spør-og-lær-forum Spør om alt mulig du lurer på - kanskje er det noen som kan svare.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-08-14, 09:28   #1
Tallulah
Glamorøs
 
Tallulah sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 60.494
Blogginnlegg: 641
Tallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme omTallulah har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Hvordan ville dere taklet denne?

Jeg har en venninne fra er annet land som jeg ble kjent med da vi studerte sammen i et tredje land. Vi har holdt kontakten sporadisk, og jeg regner henne som en god, men distansert venn. Vi snakkes via Facebook innimellom. Hun bor nå i et fjerde land (langt fra Norge) og har startet som livscoach. Det siste året har alle hennes henvendelser til meg vært om karrieren: om jeg kan like siden hennes, og om jeg kan spre info om den og hennes tjenester til mitt nettverk.

Første gang svarte jeg at det nok ikke var så interessant for mine venner siden hun holder til i et annet land med stor tidsforskjell. Da repliserte hun at hun gjorde mye via skype. Jeg forklarte at jeg av og til sendte info om egne jobbrelaterte greier (som jeg tror de finner interessant, I might add) til nettverket mitt og jeg ville derfor ikke spamme dem med annet. Siden hennes på Facebook avlikte jeg fordi hun bare limte inn bilder av pusekatter, indianere og blomsterenger med sitater, men da hun kontaktet meg igjen gikk jeg tilbake til å like den for å støtte henne, men skrudde av oppdateringer.

Nå har hun kontaktet meg igjen og spurt om jeg kan spre info om hennes tjenester i mitt nettverk og jeg har nå sagt klart i fra at verken jeg eller de jeg kjenner trenger coaching, at det er vanskelig for meg å anbefale noen på andre siden av kloden, men at møter jeg noen jeg tror kan ha nytte av hennes ekspertise skal jeg selvsagt nevne henne. Jeg skrev også at jeg er stolt og imponert over hvordan hun har håndtert livet sitt (med mye motgang i et nytt land helt alene), men at jeg foretrekker å chatte med henne som en venn. Jeg holdt på å skrive "... i stedet for at du bruker vennskapet vårt for å hjelpe egen karriere", men jeg tok det bort.

I ettertid har jeg tenkt litt på det, og jeg er jo egentlig slett ikke i mot å hjelpe folks karrierer, men at min motstand nok ligger i at jeg syns ikke coaching er så ålreit (sikkert fordomsfull, men de jeg vet om som driver med det er ekstremt selvsentrerte og overbevist om at de har superrett) og jeg hadde følt det pinlig å spre siden hennes.

Er jeg en dårlig venn? Kunne jeg taklet det anderledes?

__________________

Tallulah er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 11:04.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no