Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Tinetoffs litteraturforum

Biografiske bøker - tips?

Tinetoffs litteraturforum Litteraturdiskusjoner, bokanbefalinger, lesesirkel mm

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 05-12-14, 14:59   #1
Pelle
Unik
 
Pelle sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 16.730
Pelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtidPelle har en fantastisk fremtid
Standard

Biografiske bøker - tips?

Jeg liker godt å lese biografiske bøker, men gjerne krysset med litt skjønnlitteraturstil. A la Krystallslottet, La meg ikke gå til hundene i kveld, Jesusland, Kammerpiken, Kong Leopolds arv, Shackletons legendariske Antarktis ekspedisjon mfl.

Faren min liker samme sjanger, og ønsker seg en bok til jul. Han liker ikke å lese om oppdiktede ting, han liker det som er relativt sant.

Noen som har tips til bøker jeg kan skjekke ut? Historikkbøkene fra Alnes har han lest. han er ikke særlig akademisk av seg, så de må være på norsk og ikke for tunge.

__________________
07 og 10
Pelle er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:29.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no