Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

[Strikkefrustrasjon] Er det bare flaks om det passer?

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 25-01-15, 17:19   #1
banana
Har ingen tittel
 
banana sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2007
Innlegg: 7.117
banana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de flestebanana er kulere enn de fleste
Standard

[Strikkefrustrasjon] Er det bare flaks om det passer?

Hvordan kan man noen gang strikke en genser som passer?

Det er jo umulig å vite noe før det hele er ferdig og pinnene ute og man kan ta det på. Må det være sånn hver eneste gang? Hvilke triks bruker dere for å finne rett størrelse? Jeg har målt strikkefasthet, regnet om til riktig antall masker (dvs. strikke annen størrelse i mønsteret) basert på strikkefasthet som avviker fra garnet i oppskriften, tatt hensyn til alt som tenkes kan. Blir man dreven i dette etter hvert? Dette var min første genser. (http://www.foreldreportalen.no/forum...&postcount=980)

banana er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 16:02.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no