Hvor mange julegaver kjøper du?
Jeg talte over nå og kom til ca. 45. 
Og det er etter at vi har forsøkt å redusere noe.
Jeg kjøper for både min og mannens slekt og til noen vennebarn.
Og så regnet jeg med de gavene jeg nok skal "fasilitere": Barnas gaver til hverandre. Og at jeg handler fra mine foreldre til oss selv og til barna (vips fem gaver der også).
Jeg lurer på om det er på tide å kutte ut voksne barn? (Venners barn, nevø, niese)?
Hvor mye handler dere? Når kutter dere ut? Hvor mye kjøper dere til hver? Her kjøpes det for eksempel gjerne to gaver per nevø/niese: En fra tante og onkel og en fra barna. Der burde vi redusere til en fra hver familie, føler jeg.
Trøsten er at en god del av det er "nyttige ting" som de har lyst på, men ikke fått enda, som treningstøy og sånt. Men lell.
Vi kjøper gaver i kategorien "en hilsen" til de voksne, stort sett. Gjerne noe spiselig eller drikkelig.
__________________
Feilen med verden er at de dumme er så skråsikre på alt - og de kloke så fulle av tvil. Bertrand Russel
|