Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Forslag til middager som barn/ungdommer kan lage

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-01-19, 11:34   #1
My
Semiaktiv
 
My sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 30.324
My har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Forslag til middager som barn/ungdommer kan lage

En fast dag i uka ut over våren kommer jeg til å ha lange dager, slik at jeg ikke kommer hjem før ca 19. Guttungen og mannen har fotballtrening såpass tidlig at mannen ikke rekker å lage middag først, men han har tid til å spise den, hvis den er ferdig. Eldste datter har trening senere, møter omtrent faren og broren i døra, og kommer ikke hjem før de to yngste skal i seng.

Planen er derfor at denne dagen får ungene bytte på å ha ansvar for å lage middagen, slik at den er ferdig til mannen kommer hjem (ikke bare for at de skal rekke å spise middag før trening, vi kunne godt hatt middag sent i stedet, men like mye for at de skal få dette ansvaret og denne erfaringen). Den eldste (13) har laget en hel del middager før, og er vant med matlaging, men det blir ofte det samme som går igjen. De to yngste (11) har lite erfaring eller interesse for matlaging, men de har mat og helse på skolen nå, og klarer fint å lage middag hvis de må.

Jeg trenger tips til gode og enkle oppskrifter på middager de kan lage, kanskje særlig 11-åringene, nå i starten, til de får litt mer erfaring, men også ting som den litt mer erfarne 13-åringen kan lage. Vi kjenner matstart.no, og har tenkt til å kikke der, men vil gjerne ha flere tips!

__________________
µ 05 07 07
My er aktiv nå   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:51.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no