Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Salte før eller etter tilbereding?

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-04-23, 11:12   #1
Lille meg
ihuga feminist
 
Lille meg sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2010
Innlegg: 6.538
Lille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt avLille meg har mye å være stolt av
Standard

Salte før eller etter tilbereding?

En av dem som jevnlig spiser hos oss har høyt blodtrykk og skal derfor ha minst mulig salt. Selv elsker jeg salt, men jeg har ingen problemer med å drysse flaksalt over maten i ettertid.

Men salt brukes ikke bare av smakshensyn. Blant annet har jeg lest at salt brukes i gjærbakst for å forsterke gluten, og så er det vel slik at man salter kjøtt delvis for å dra ut fuktighet? Så spørsmålet blir da: Hvilke matretter (både middag og andre) er slik at salt er mer enn bare et smakselement? Eller sagt på en annen måte: Er det noen matretter der man ikke bør droppe å ha i salt underveis?

__________________
Oss ska verne om livet langs vegen oss går.
Ingen kan hauste der dauden sår.
Blomen ska bløme og graset ska gro,
oss ska ikkje sulke til jorda med blod!
Lille meg er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:40.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no