Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kultur og underholdning > Tinetoffs litteraturforum

Bokanbefalinger til leseglad fireåring?

Tinetoffs litteraturforum Litteraturdiskusjoner, bokanbefalinger, lesesirkel mm

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-10-07, 23:46   #1
Bequita
Walking in the air
 
Bequita sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 1.477
Bequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Bokanbefalinger til leseglad fireåring?

Vi har begynt å lese "Heidi" og det har vært supert. Vesla har alltid vært glad i bøker, men i det siste begynte hun å bli rastløs av billedbøkene. Nå merker vi at hun konsentrerer seg og synes det er spennende når vi leser igjen. Heidi er jo lett for henne å relatere til, det handler om en jente omtrent på hennes alder.

Har du noen gode forslag til "oppfølgere"? Jeg er på jakt etter flere bøker som er litt lengre fortellinger for barn, uten at de er for skumle for en fireåring. Vi har lest alt av Egner, Ole Brum, Pippi, Bakkebygrenda, Knerten og Lillebror, Gubben og Katten og Serafin for å nevne noe.

__________________

Bequita er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:15.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no