Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Skravleforum

Øyekatarr

Skravleforum Forum for skravletråder. Forumet vil bli ryddet med jevnlige mellomrom og gamle tråder bli slettet. Innleggstelleren er ikke på her.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 29-10-07, 19:38   #1
Tora
Aktiv
 
Medlem siden: Nov 2006
Innlegg: 118
Tora er litt kul
Standard

Øyekatarr

Jeg leste et innlegg eller en artikkel om at barn alt for raskt får antibiotika mot øyekatar, også når det ikke er nødvendig. Dette fordi de da kan gå i barnehagen med en gang behandlingen har startet. Trenger disse opplysningene da det sto at barnehagen ikke kan kreve dette hvis ikke det er smittsom øyekatar. Noen som vet?

Takk!

Tora er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-10-07, 20:47   #2
gullet
stille
 
gullet sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Tønsberg
Innlegg: 10.937
gullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme omgullet har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Øyekatarr

sakset fra lommelegen.no

Sitat:

Øyekatarr og barnehage
Ved mistanke om om en vanlig øyekatarr forårsaket av virus, kan barnet gå i barnehage uten behandling. Hvis det er en bakteriell øyekatarr som skal behandles med antibiotika-dråper, kan barnet gå i barnehagen dagen etter at behandlingen startet. Smitterisikoen reduseres ved god håndhygiene i barnehagen.

Kontroll
Hvis det fortsatt er tydelige symptomer fra øynene etter 2-3 døgn med behandling, må du kontakte lege på nytt. Hvis du har tatt medisinene slik de ble forskrevet, er det ikke så sannsynlig at symptomene skyldes en vanlig, bakteriell øyekatarr. Videre undersøkelser er nødvendig.

gullet er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 30-10-07, 00:31   #3
~TM~
trøtt
 
~TM~ sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 7.821
Blogginnlegg: 12
~TM~ er kulere enn de fleste~TM~ er kulere enn de fleste~TM~ er kulere enn de fleste~TM~ er kulere enn de fleste~TM~ er kulere enn de fleste~TM~ er kulere enn de fleste~TM~ er kulere enn de fleste~TM~ er kulere enn de fleste~TM~ er kulere enn de fleste~TM~ er kulere enn de fleste~TM~ er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Øyekatarr

Problemet er vel å vite med sikkerhet om det er bakterier eller virus som har skylden?

__________________
Storebror '02 og Lillebror '07.

~TM~ er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:45.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no