Tips til hva man ikke skal hakke med kniv
Ledningen til kjøkkenmaskinen, mens den er plugget i.
Jeg skulle bare hakke sjokolade for å bake mine berømte sjokoladekjeks med hvit sjokolade og havrekjeks med sjokoladebiter. Benken var overfyllt av utstyr, det var sent på kvelden og jeg holdt på med tre bakeprosjekter på en gang.
Jeg satte i gang med å hakke kokesjokoladen, da det plutselig kom noen og slo meg hardt, strømmen gikk og mannen kom farende.
Jeg hadde litt vondt under bena etterpå. Knivhåndtaket var for sikkerhets skyld av stål det også og går dermed i ett med knivbladet. Kjekt det slik at jeg fikk strøm gjennom begge armene og ned i begge bena.
Mantra:
Fra nå av skal jeg alltid ha det ryddig på kjøkkenbenken. Mine dager som sjuske er talte. Fra nå av skal jeg alltid ha det ryddig på kjøkkenbenken osv..
__________________
Tvang er frihetens forstandige fetter.
|