Valg av barnebilstol ...
Vi har to barn (5 og 6 år) som sitter i hver sin beltestol i baksetet på en vw touran. Nå er nr 3 på vei og trenger en bilstol. Barnet skal sitte bakovervendt til 4 års alder. Det er isofix-fester i bilen, og planen er å kjøpe et sete som bruker disse festene. Alternativene er:
Enten kjøpe babybilstol opp til 13 kg og vente og se hva som kommer av bakovervendte stoler fra 9 kg (det er ikke mye å velge i slik det er nå...) eller kjøpe Akta graco duologic II og satse på at den holder frem til beltestolalder. I forbrukerrådets test av barnebilstoler i år gjorde den det ikke så veldig bra, men den testen virker litt forvirrende mhp bakovervendte seter til større barn da mange av de mest brukte setene er utelatt.
Er det noen som har erfaring med duologic II - er den virkelig så lett å feilmontere som det påstås i denne testen? Jeg synes nemlig ikke det virker sånn på butikken... og går det an å bruke den til nyfødte barn i praksis?
|