|
Tinetoffs litteraturforum Litteraturdiskusjoner, bokanbefalinger, lesesirkel mm |
![]() |
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
![]() |
#1 |
Glamorøs
|
![]() Den norske oversettelsen av Where The Wild Things Are (Til huttetuenes land)Jeg greide å græbbe bokhandelens siste eksemplar av denne fantastiske historien i dag slik at vi kan forberede oss på kinofilmen. Men de hadde bare den engelske utgaven. Filmen er visstnok temmelig skummel, og til tross for 7 årsgrense passer den ikke for barn under 7 år (som man har lov til å ha med). Noen anmeldere mener at den passer for barn over 10 år.
__________________
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Absolut ateist
|
![]() Sv: Den norske oversettelsen av Where The Wild Things Are (Til huttetuenes land)Jeg har sett filmen. Den er ikke skummel. Jeg vil heller påstå at den er uforståelig for et barn.
__________________
Tøs Indigo, Indigo ta meg med, til en regnbue langt av sted, under en dyne skal det skje og plutselig er vi tre. |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Glamorøs
|
![]() Sv: Den norske oversettelsen av Where The Wild Things Are (Til huttetuenes land)
OK, uforståelig slik at en femåring ikke vil ha glede av den, eller bare sånn at han ikke forstår alt, men kan like den på sitt nivå?
__________________
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Absolut ateist
|
![]() Sv: Den norske oversettelsen av Where The Wild Things Are (Til huttetuenes land)Jeg syns ærlig talt den var høytsvevende. Men figurene er fine da. Så om femåringen er slik at han ikke lar seg skremme av at de har litt lyst til å spise gutten i filmen, så går det greit. De driver på og knuser litt trær og sånt, river opp med roten. De har en møkkakrig og, dvs at de pælmer enorme gjørmeklumper på hverandre. Sånn sett så er de jo litt voldelige, siden de er så store. Men det er strengt tatt ikke verre enn en snøballkrig.
__________________
Tøs Indigo, Indigo ta meg med, til en regnbue langt av sted, under en dyne skal det skje og plutselig er vi tre. |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Glamorøs
|
![]() Sv: Den norske oversettelsen av Where The Wild Things Are (Til huttetuenes land)Jeg er veldig glad i boken, og veldig glad i Spike Jonze, og det er nok en fordel. Glitterbarnet blir ikke nødvendigvisså redd av voldsomheter og monstre, men han får litt hetta av familier som blir splittet og slikt. Nå har vi for øvrig lest boka tre ganger, med min oversettelse, så han er godt forberedt i allefall. Han fniste godt av truslene om barnespising.
__________________
|
![]() |
![]() |
![]() |
|
|