Vis enkelt innlegg
Gammel 07-06-08, 20:33   #8
Esme
Mother of Dragons
 
Esme sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 20.029
Blogginnlegg: 76
Esme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Har staten eiendomsrett over kroppen din? (Organdonasjon)

Jeg synes det er kjempeflott. Nå dør mennesker i kø og jeg tror at viljen til å donere er større enn hva dagens situasjon gjenspeiler, altså at mange flere hadde sagt ja om de hadde tenkt på det på forhånd, og ikke at pårørende må stå midt oppe i sorgen og foreta sånne valg da.

Videre synes jeg det bør være en selvfølge at ordningen ikke er obligatorisk, sånn at folk kan melde seg ut. Jeg mener at det burde bety at man melder seg ut av hele ordningen, altså både på mottak og donorsiden, så kan myndighetene heller organisere for alle som ønsker å kunne motta organer om vi trenger det og da selvfølgelig er med å donere om det faller seg sånn.

Barn må uansett få lov til å motta organer uansett om pårørende har meldt dem ut av ordningen, synes jeg.

__________________
It takes a great deal of effort to sustain a conservative, trustworthy persona.
Esme er ikke aktiv   Svar med sitat