Vis enkelt innlegg
Gammel 25-06-08, 10:11   #14
Bokormen
Absolute Beginner
 
Bokormen sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 9.137
Blogginnlegg: 13
Bokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtidBokormen har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Hvor mye kake til 20 barn?

Opprinnelig lagt inn av DM, her.

Det er vel slik at det blir mye sammenlagt. 24 bursdager blir 2-3 bursdager i måneden, dvs annenhver uke, pluss de dagene de feks steker vafler og baker boller, pluss bursdagsbesøkene de blir invitert i i tillegg til feiringen i selve barnehagen, pluss bursdager til venner utenfor barnehagen, pluss bursdagsfeiringer til øvrig familie, pluss lørdagsgodt, og det i tillegg til at mange unger blir servert brus ganske ofte, pluss høytider (fastelaven, påske, 17.mai, is nesten hver dag om sommeren, julekakene man baker og spiser på i hele desember, og kanskje man til og med har lyst til å ha vafler og boller til kaffemat innimellom hjemme også.

Summen blir stor.

Det er nettopp det. I vesla sin gamle barnehage fikk de også bare ett ganske lite kakestykke, men de fikk noe søtt så altfor ofte. Hele desember var det småkakesmaking, alle varme sommerdager var det is osv. Nå går hun i en annen barnehage som er sukker-redusert, men som selvsagt har pepperkakebaking før jul og slikt.

Bokormen er ikke aktiv   Svar med sitat