Jeg mener å huske at vi brukte ca. 3000 kroner i måneden på mat da vi studerte. Det skulle vel svare til ca. 750 kroner i uka for to personer, altså 375 kroner per person. Nå skal det innrømmes at dette er 10 år siden, og noe har vel skjedd med prisnivået*, men jeg syntes i alle fall ikke vi hadde dårlig råd. (Jeg er gnien av natur, da. ) Hva vi bruker på mat nå for tida, tør jeg knapt tenke på. Det merkes i alle fall at det er Meny som er nærbutikken, og ikke lenger Rema. * Nå måtte jeg selvsagt sjekke, nerd som jeg er, og konsumprisindeksen har økt med 18 % på de 10 åra. Omregnet til dagens kroneverdi brukte jeg altså knappe 450 kroner på mat i uka. Konklusjon: Ungdommen nå til dags!