Vis enkelt innlegg
Gammel 17-09-08, 20:54   #53
Ulvefar
I menneskeham
 
Ulvefar sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2007
Hvor: Santa Cruz
Innlegg: 2.378
Ulvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt av
Standard

Sv: "Lovlige" fordommer

Jeg tror spørsmålet er feil stilt. Veldig få synes det er "lov" å ha fordommer mot grupper de enten a) er en del av, eller b) sympatiserer med.

Dessuten er det forskjeller på fordommer ut fra gruppe og fordommer ut fra adferd. Når jeg ser en SUV vet jeg at vedkommende eier prioriterer stor bil foran miljø og andres trafikksikkerhet. Jeg vet bare ikke hvor god grunn vedkommende har. Ser jeg noen som bor i et 20 millioner kroners hus med designerklær og flere dyre biler i garasjen vet jeg eierene synes det er greit å bruke mye spenn på seg selv. Det er ikke fordommer, det er å ta folks adferd til etterretning.

__________________
Storesøster (01) og Pluttungen (05)

Those who can make you believe absurdities can make you commit atrocities.
Ulvefar er ikke aktiv   Svar med sitat