Vis enkelt innlegg
Gammel 26-11-06, 21:48   #292
Elin
Bør lage seg en tittel selv
 
Elin sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Akershus
Innlegg: 6.489
Elin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de flesteElin er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Stemmer du FrP?

Opprinnelig lagt inn av Jessica, her.

Jeg har i mot hvilke holdninger og verdier de står for. Som f.eks. å stigmatisere grupper av mennesker i et samfunn som snyltere eks. trygdete og enslige. Det sier meg at man ikke forstår (eller ikke vil forstå) at mange mennesker som havner i den situasjonen har en historie å fortelle. Det er ikke noe de har valgt selv. Det gjør meg sint. Dessverre er det en del som lever i den tro at mennesker som går på trygd er snyltere som ikke vil jobbe.

Det finnes nok dessverre noen av de som er trygdet som er fullt arbeidsføre, (selv om merparten selvfølgelig får sin trygd under riktige forutsetninger, eller som du sier, har en historie å fortelle. )

Jfr. alle "snylterne " som ble tatt for å heve trygd i Norge og bo i Spania for noen år siden, og der jobbet de for fullt svart.... Det er nok dessverre ikke å komme forbi at så lenge vi har et såpass godt trygdesystem som i Norge, så er det dessverre noen som alltid ser sin sjans til å utnytte systemet til maks.

__________________
"Eleganse er ikke et privilegium for de som nettopp har trådt ut av ungdommen, men derimot for kvinner som allerede har tatt kontroll over fremtiden sin."
Elin er ikke aktiv   Svar med sitat