Vis enkelt innlegg
Gammel 27-11-06, 14:01   #6
TGM
drømmende
 
TGM sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 1.200
TGM imponerer mange og er sikkert smartTGM imponerer mange og er sikkert smartTGM imponerer mange og er sikkert smartTGM imponerer mange og er sikkert smartTGM imponerer mange og er sikkert smartTGM imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Oppskrift med svineindrefilet???

Kutt fersk sopp i biter og stek det i smør. Krydre med salt og pepper. Ta soppen ut av panna. Skjær fileten i tynne medaljonger. Disse steker du på samme måte som soppen.
Når svinekjøttet er brunet godt putter du i soppen igjen og lar dette surre sammen med en boks med fløte. Vi bruker å ha oppi litt hvitvin for å få litt syrlig smak, men det fungerer også med litt balsamico eller lignende.

Serveres med ris eller poteter.

Vi har variert litt med hva slags grønnsaker vi har til. Det er veldig godt med små brokkolibuketter eller petit pois.

__________________

TGM er ikke aktiv   Svar med sitat