Julekrans til døra!
Nå har jeg engelig fått tak i det jeg trenger for å lage julekrans til døra! For du må ikke tro at det er noe man enkelt får kjøpt her borte.. Julen feires jo ikke før 7. januar her, så her heter det "Godt nytt år, og god jul".
Jeg var i parken og skar en haug med hengebjørkkvister. Granbar hadde jeg sett etter mange ganger, men ikke funnet. Men så, på vei hjem fra parken, heeelt i utkanten, hadde noen arbeidere kappet opp noen trær som hadde falt under en storm. Og DER! Midt blant kubbene, lå en haug med granbar! 
Kongler fant jeg ikk i parken, og hobbybutikker finner jeg ikke her. Men, da jeg tilfeldigvis var innom BOKHANDELEN, så fant jeg kongler. Selvfølgelig. Naturligvis. På BOKHANDELEN, ja. 
Nå ligger det appelsinskiver i ovnen til tørk, og det dufter så godt! Bilder kommer etterhvert!
Andre som har julekranser de vil vise frem?
__________________
10.09 01.13
|