Vis enkelt innlegg
Gammel 13-12-08, 00:29   #232
Enhjørning
Gullfisk
 
Enhjørning sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: Bøgda
Innlegg: 9.510
Enhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt av
Standard

Sv: Enkelte folk har lite vett

Opprinnelig lagt inn av HP, her.

Jeg nevner det som en mulig faktor her vi bor. En annen er jo at jeg ser alle som henter skolebarn ved skoleslutt i bygda, daglig, i Bergen hadde det vært umulig å observere hentingen ved samtlige skoler samtidig. Safran nevner barn på fanget på ring 3, det ser jeg bare bak rattet i traktorer, og det er det lite av i Bergen.

Når det er sagt så tror jeg kulturen på stedet har en del å si for hvor vanlig noe er, og innstillingen her er at alt går så bra, det skjer ikke noe farlig her; folk låser ikke døren når de går ut, låser ikke bilen, osv.

Ja, det sier jeg ikke noe på, det kan jeg meget godt tro.
Jeg bare reagerte på rines bruk av begrepet "bygdedyret", som jeg forbinder med helt andre settinger.

__________________
"Dewey var en fin fyr." (sitat: David Massey, HiO)
Enhjørning og gutta: 02.09.69, 11.01.05 og 27.08.09
Enhjørning er ikke aktiv   Svar med sitat