Vis enkelt innlegg
Gammel 16-12-08, 17:08   #2
Ulvefar
I menneskeham
 
Ulvefar sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2007
Hvor: Santa Cruz
Innlegg: 2.378
Ulvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt avUlvefar har mye å være stolt av
Standard

Sv: Er Foreldreportalen veeeeeldig PK?

Opprinnelig lagt inn av Skremmern, her.

Hvis den man kræsjer med i en front-mot-front kjører en sånn:

[liten bil]

er man altså like utsatt når man selv kjører enn sånn?:

[stor jeep]

Og ang Hummer-ulykken, er farten høy nok, vil samtlige biler se nærmest kondemert ut. Tenk deg om Hummeren var en Fiat, det hadde ikke vært noe igjen av den. Så heller tumle rundt og kvitte seg med energien, enn å få alt inn i kupeen.

Neida. Tipper nok at i en ren front-mot-front har du større sjanser i SUVen enn i den lille bilen, om ikke annet så fordi de som sitter i den lille har har så mye mindre. Det er vel andre typer ulykker som gjør SUV-eiere overrepresentert i dødsulykkestatistikken, også for seg selv og ikke bare som en årsak for andre.

(Ang. bildet var det selvsagt ikke helt seriøst, utover en påminnelse om at selv ikke store biler trenger å være så sikre som de ser ut. Små biler har også dekompresjonssoner, og mindre egenvekt å trykke dem sammen med. Men det er klart, møter du en Hummer er løpet kjørt fordi den pløyer over taket ditt før den velter selv, slik det skjedde med en venn av meg (overlevde mirakuløst nok med bare knust hofte og noen mnd på attføring, hadde heldigvis ikke med seg sønnen på akkurat den turen).

Opprinnelig lagt inn av Skremmern, her.

Jeg kjører for øvrig SUV-en pga den gode plassen.

Det er i det minste en av de bedre grunnene. Det er de som klarer å være digre og likevel ha liten plass inni som er de aller mest meningsløse.

__________________
Storesøster (01) og Pluttungen (05)

Those who can make you believe absurdities can make you commit atrocities.

Sist redigert av Ulvefar : 16-12-08 kl 18:26.
Ulvefar er ikke aktiv   Svar med sitat