Max uflaks - julekortfrustrasjon!
Her kommer historien om årets julekort.
Som noen av dere husker fikk bhg besøk av Radouane fra Barne-tv på julemessa. Tok et veldig bra bilde av Radouane og 5-åringen som skulle brukes som julekort.
Sendte bestilling 4. desember. Vi fikk julekortene, men de var ikke så bra. Teksten var oppå rammen rundt bildet, og "julen 2006" var kappet for det sto for langt til høyre på kortet.
Ringte og hørte om dette kunne fixes. Joda - uten omkostninger for meg Etter nesten en uke purret jeg. Åh - de var jo ikke sendt derfra! Skulle gjøre det snarest - ekspress over natt. 2 dager senere purret jeg igjen da de ikke var kommet. Nei - de var visst sendt som a-post på kvelden, men de skulle igjen lage nye og denne gangen helt sikkert sende som ekspress over natt. Samtidig gikk jeg igjennom med damen hva som var feil med kortene så når jeg først fikk nye skulle de være riktige.
Altså - i dag (superstressa - julekortene burde jo ha vært sendt!!) ventet vi i spenning på postmannen til kl 9:00. Ingen postmann, så jeg ringte Posten og lurte på hvorfor jeg ikke hadde fått pakken. Joa - de var på vei, men i disse travle juletider var nok budet forsinket.
Purret igjen i 10-tiden (etter å ha ringt bhg og sagt at vi kom senere - turde ikke dra i fall postmannen kom mens jeg var borte) og fikk beskjed om at jeg måtte nok bare vente. De skulle prøve å få tak i sjåføren og så ringe meg. Satte lapp med tlf.nr. mitt på døra i fall han skulle komme da jeg ikke var hjemme, og kjørte 5-åringen i bhg kl 11.
Purret for 3dje gang da jeg kom hjem, og fikk beskjed om å vente. Så ringte Posten tilbake ca 11:30 og sa at Ekspress over natt nå i jula ble levert med vanlig postbud til private mottakere. Bare bedrifter fikk utkjøring. Litt sint nå, for DET kunne de jo ha sagt kl 9!!?
10 minutter senere ringte en annenn dame fra Posten. Jeg sa at jeg hadde fått beskjed, men gjerne ville høre hva hun hadde å si. Joda, pga trafikkulykke på E6 hadde en sjåfør blitt forsinket så ikke pakkene var kommet med budene som kjøre ruta ut til mottagerene. De kommer før 16 i dag.
(Men jeg MÅ SENDE DE FØR 16!) Noe intern oppvask blir det nok på Posten, for det stemte ikke at bare bedriftskunder får pakke på døra - jul eller ikke jul.
SÅ - kl 13:15 ringte postmannen på og jeg fikk julekortene mine .
Men; nå hadde fotofirmaet klart å endre RaDouane til RaSouane . Jeg KAN jo ikke sende de sånn!
Jeg har nå 2 sett julekort med feil - det 3dje settet (med feil det også) kommer en eller annen gang med a-post.
Enden på visa er at nå sitter mor her og klipper av øverste del av julekortet der navnet var feil skrevet. Skriver riktig med tusj. Og er møkk lei.
GOD JUL DERE!!!
|