Vis enkelt innlegg
Gammel 07-05-09, 23:05   #7
Mjau
Curlingkone
 
Mjau sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2008
Innlegg: 8.307
Blogginnlegg: 2
Mjau har mye å være stolt avMjau har mye å være stolt avMjau har mye å være stolt avMjau har mye å være stolt avMjau har mye å være stolt avMjau har mye å være stolt avMjau har mye å være stolt avMjau har mye å være stolt avMjau har mye å være stolt avMjau har mye å være stolt avMjau har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hjelp meg å planlegge bakhagen!

Opprinnelig lagt inn av glitterchick, her.

Det med blomstring hele tiden er et godt poeng, Mjau. Vi har det problemet i bed F. Der står det noen valmuer, liljer og tulipaner, og alle blomstrer tidlig. Også ser bedet helt dust ut resten av sesongen.

Takk
Og Urt har et poeng ang klematisen. Men jeg syns bladene er fine også, men de står lenge uten blader.

Tulipaner og andre løk er fint å ha i forkant av bed syns jeg, til tross for at tulipaner gjerne er høye. Men når de står i forkant blir de liksom ikke i veien for plantene resten av sesongen.
Eller i klynger på steder du ikke planter ned noe ellers.

I hagen vi hadde før hadde jeg et bed dekket av bark og duk i bunnen der jeg hadde rohdodendron eller hvordan pokker det skrives, og et slikt oppned tre. Syns det funket veldig bra. Og så greit å slippe ugresset... Man kan også ha småstein oppe på duken om man vil ha en litt annerledes hage

__________________
Mjau maler videre...
Mjau er ikke aktiv   Svar med sitat