Sv: Registerreim - VW Polo, 1,2 Modell 2002
Hvilken 1.2-liters-motor er det snakk om? VW har vel hatt tre 1.2-liters bensinmotorer i bruk de siste ti årene; 1.2 med 3 sylindre, 1.2 med 4-sylindre, 1.2FSI - samt 1.2TDI, som er diesel.
Jeg vil tro at det er registerreim - tror kanskje det kun er nye 1.2TSI som har kjede, men skal ikke si det heller sikkert. Denne motoren er dog ikke i en 2002-modell.
Men som det sies skal dette ellers framgå av bilens servicehefte. Hvis registerreim ikke er tatt allerede bør man absolutt få det gjort så raskt som mulig - står det ikke ville jeg evt. prøvd å sjekke med forrige eier eller høre med verkstedet de har brukt for service. Hvis man ikke bruker merkeverksted så pass på at de tar andre anbefalte elementer samtidig. F.eks. er det ikke uvanlig at blant annet vannpumpe skal skiftes samtidig som registerreim.
Å kjøre med gammel reim er å ta temmelig store sjanser, da man kan ende opp med fullstendig motorhavari.
|