Sv: Hva leser du for barnet ditt nå?
Opprinnelig lagt inn av Karima, her.
Akkurat nå leser vi Tippi i Afrika, som har fantastiske bilder av en liten jente med afrikanske dyr og landskaper. Teksten er grusom, så jeg ser i grunnen fram til siste side.
Den har vi også, og jeg grøsser også over teksten til tider. Så vidt jeg har skjønt så er den faktisk skrevet av Tippi selv som barn. Ikke alltid en god idé.
Glitterbarnet har en rekke sånne bøker som han får av moren min, om barn som bor andre steder i verden, og felles for alle er at de er ekstremt dårlig skrevet og oversatt.
Vi leser mye Gubben og Katten og Mamma Mø, i tillegg har han vært veldig glad i Astrid Lindgrens historie om Per Pusling. Lurer på om vi skal begynne på noe Roald Dahl snart, Georsk Magiske Medisin var en god idé, eller SVK.
__________________
|