Sv: Kjenner dere noen som ikke har pc/internet hjemme?
Opprinnelig lagt inn av Mjau, her.
Er det mange som ikke har økonomi til å drifte en pc?
Ja, det er ganske mange, i alle fall innen de mest marginaliserte gruppene - hjemløse, narkomane, sikkert en del ressurssvake asylsøkere og andre med alvorlige psykiske problemer.
Opprinnelig lagt inn av Mjau, her.
Det er sikker tnoen ja, men man har jo faktisk tilgang på internett på de fleste arbeidsplasse, og man kan bruke de på biblioteket eller hos NAV feks. Det er helt gratis.
Ikke alle har en jobb. Ikke alle kan lese en gang. Ikke alle greier å bruke en PC heller, eller har ressurser til å be om hjelp til å lære seg det. Det finnes folk som knapt - eller ikke - greier å "drifte" sitt eget liv på det mest basale, og å lære å bruke Internett og å finne frem til informasjon på egen hånd tror jeg er ganske umulig for noen.
Opprinnelig lagt inn av Mjau, her.
Du sier jo noe ang at det kanskje vil bli en klasse mennesker som faller utenfor, men blir det så mange av dem etterhvert da?
Nei, det er neppe en stor del av befolkningen, men det som er poenget her, er at det er folk som allerede er kraftig marginalisert, og at kløften mellom "dem" og "oss" blir større og større, og jo mer kompetanse det kreves å ha kontroll over sitt eget liv, jo vanskeligere blir det for de aller svakeste å komme over kløften.
__________________
Skilpadda (mars 1970) og Datteren (des. 2002)
Men are from Earth. Women are from Earth. Deal with it.
|