Sv: Sukk - om trass (og ikke de på tre år)
tråden har helt eskalert. Jeg har ikke lest alt. Men ut fra hovedinnlegget så synes jeg det er en helt grei ting å ta opp med barnehagen at det står biler på tomgang og at det ikke er ønskelig. Om noen gjentatte ganger bryter dette forbudet synes jeg det hadde vært en rimelig lærepenge om noen slo av bilen.
Skjønner at det kan finnes legitime grunner for at bilen må gå, men i de fleste tilfeller er det vel bare bekvemmelighet det er snakk om.
Utenfor huset vårt er vi plaget med kjøreskolebiler av alle ting som står i veikanten med motoren i gang, som den største selvfølge. Om sommeren fordi det er for varmt til å slå den av og om vinteren fordi det er for kaldt. Vi bor i en blindvei ikke langt fra biltilsynet og det er mange som har opplæring rundt her. Men de lærer tydeligvis ikke at biler ikke skal gå på tomgang.
__________________
røverunger 03 og 08
|