Sv: Statussymbol
Opprinnelig lagt inn av Cielo, her.
Og jatte med var akkurat det jeg gjorde. Jeg er ikke kjip mot folk jeg møter, selv om valgene deres er fullstendig uforståelige for meg.
Det spiller ingen rolle for meg hva folk gjør, men jeg synes det er trist at det er et så stort marked for byråer som i artikkelen Hattifnatten linket til, som utelukkende dreier seg om at kvalmende rike mennesker kan få stadig mer fantasifulle måter å sløse bort pengene sine på.
Ja, men hva om et kvalmende rikt menneske er et godt menneske som gjør mange gode gjerninger da? Det finnes jo mange av de, og det de eier og forvalter er faktisk så stort og omfattende at de må ha hjelp og ansatte til å få hjulene til å gå rundt.
__________________
"Eleganse er ikke et privilegium for de som nettopp har trådt ut av ungdommen, men derimot for kvinner som allerede har tatt kontroll over fremtiden sin."
|