Vis enkelt innlegg
Gammel 16-03-10, 10:40   #6
Heilo
Fjellpiper
 
Heilo sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2009
Innlegg: 6.256
Blogginnlegg: 314
Heilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt avHeilo har mye å være stolt av
Standard

Sv: Forskning på kvinner i akademia (i Norge)

Opprinnelig lagt inn av Myrull, her.

Takk for svar.

Men finnes det noen studier der man har intervjuet f.eks både kvinnelige og mannlige professorer i svært mannsdominerte forskningsmiljøer om hvordan det oppleves og være kvinne i slike miljøer og på hvorvidt de mener kvinner og menn i praksis har like muligheter i deres miljø?

Og studier om hvordan kvinnelige stipendiater virkelig oppfatter arbeidsmiljøet sitt og de videre karriæremulighetene innen akademia?

Det sto en lengre kronikk i Morgenbladet om dette temaet en gang i fjor. Den var skrevet av en kvinne med doktorgrad, som drøftet årsaker til at kvinner ofte ikke velger å forfølge forskningskarriere etter doktorgrad.

Heilo er ikke aktiv   Svar med sitat