Vis enkelt innlegg
Gammel 30-01-07, 11:31   #1458
Kaija
WF: Sausnebbet
 
Kaija sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 9.009
Blogginnlegg: 120
Kaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt avKaija har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hva er det til middag i dag?

Opprinnelig lagt inn av Mandarin, her.

Enig.
Kajia har du oppskrift?

Oppskrifthefte fra ICA: Sunne retter for et bedre liv

www.ICA.no


Stekt kyllingfilet med spinat, kapers og sopptagliatelle

Porsjoner: 4

4 kyllingfileter
400 g bladspinat dypfryst
100 g kapers
2 fedd hvitløk finhakket
salt og pepper
olje til steking


Stek kyllingfileten i olje på middels varme 8-10 min på hver side. Ta dem ut og la dem ligge og trekke. Fres spinat, kapers og hvitløk i samme panne et par minutter. Smak til med salt og pepper.

Sopptagliatelle
400 g fullkorn tagliatelle
4 sjalottløk
200 g sopp hakket
2 ss olivenolje
1 ss sitronsaft
25 g revet parmesan
salt og pepper

Kok pastaen som anvist på pakken. Hell den i et dørslag. Sett kjelen tilbake på platen og fres sjalottløk og sopp i olivenolje et par minutter. Ha pastaen tilbake i kjelen med løk og sopp. Tilsett sitronsaft og revet parmesanost. Smak til med salt og pepper.

Tilberedningstid: Over 20 min
Vanskelighetsgrad: Middels

Jeg knep inn på mengden kapers. Syntes det ville blitt vel mye smak ellers. Syntes heller ikke det var nødvendig med salt. Det var masse smak uansett.


Kaija er ikke aktiv