Vis enkelt innlegg
Gammel 02-02-07, 00:08   #15
Esme
Mother of Dragons
 
Esme sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 20.029
Blogginnlegg: 76
Esme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: På sykehus for å føde, kom hjem uten armer og bein (wftv.com)

Opprinnelig lagt inn av Sitron, her.

Denne personen hadde pårørende med rett til å få informasjon og fatte avgjørelser. Fatter ikke hva du tenker på, esme.

Du tenker på svaret mitt til Davina her?

Jeg oppfattet hennes innlegg som at dersom hadde vært i pasientens sted, dvs våknet opp med amputerte lemmer etter en streptokokksepsis så hadde hodene rullet, og at det ikke hadde bare vært på grunn av manglende informasjon, men at amputeringene i seg selv var nok.

Det synes jeg er en merkelig holdning, da dette kan skje hvem som helst av oss, og blir ansett for å være en livsreddende handling. Og dersom hun faktisk var uenig at det skulle blitt gjort, og ikke ønsker det samme skal skje med henne om hun havner i samme situasjon så bør hun faktisk informere pårørende om det.

Men nå lever jeg i en hverdag hvor dette er spørsmål som jeg har tatt og jevnlig tar stilling til hva jeg ville ha gjort selv.

At det er hårreisende at pasienten og pårørende ikke har blitt informert før og etter er jeg helt enig i altså.

__________________
It takes a great deal of effort to sustain a conservative, trustworthy persona.

Sist redigert av Esme : 02-02-07 kl 00:22. Årsak: Skrivefeil.
Esme er ikke aktiv   Svar med sitat