Vis enkelt innlegg
Gammel 27-05-10, 11:27   #41
Simone
Bør lage seg en tittel selv
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 2.831
Simone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelenSimone er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Brødrene Løvehjerte for andreklassinger?

Norsklæreren min på gymnaset opplevde at ei kristen jente i klassen nekta å lese "Sangen om den røde rubin" av Agnar Mykle.
Sex utenom ekteskap var rett og slett moralsk forkastelig og ho skulle ha seg frabedt å få hjernen kontaminert av sånt umoralsk søppel
Resten av klassen leste den, men ho fekk til slutt lov til å lese ei anna bok. Og så fekk ho gå på gangen når klassen diskuterte boka.
Dette var på midten av 90-tallet.

Utrulig kor masse bråk litt fantasi i ei bok kan lage.

__________________
Mamma til to jenter sep-04 og mars-07 og lillebror april-11
Simone er ikke aktiv   Svar med sitat