Vis enkelt innlegg
Gammel 06-06-10, 17:02   #3
jolie
Kom ut av tellinga.
 
jolie sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 8.467
Blogginnlegg: 201
jolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt av
Standard

Sv: Ønsker tips om barnesikring i buss

I busser er det ofte rulleseler om det er magebelte, og de kan man ikke feste barneseter med. Men trepunktsseler funger jo som i en vanlig bil.

Jeg vet det var stor oppstandelse på et eller flere forum da en kvinne ble anbefalt å ta med lastestropper til å feste barnesetet med når hun skulle ta buss med et lite barn. Argumentene for at bussen burde hatt seler og/eller sete var mange, men hvor dum er egentlig ideen? Bussetet skal jo sitte fast i gulvet, så om man stropper fast et barnesete rundt bussetet som om stroppen var en topunkts fastsele - det må da være ok? De stroppene skal jo holde en del kilo last fast på et tilhengerplan.

Nå vet jeg selvfølgelig ikke hvordan slike stropper ter seg i kollisjoner, men bedre enn ingenting om man MÅ reise med busser uten sikring?

__________________
- 06 og 07 -
jolie er ikke aktiv   Svar med sitat