Sv: Byllupsgave - hva er vanlig?
Opprinnelig lagt inn av Drømmedama, her.
Jeg synes 1000 kroner er et helt greit beløp. 500 litt gnient, 700-800 mer aksptabelt og 1000 kroner helt korrekt. Til de aller næreste ville jeg gitt litt mer.
Men for all del, har man veldig dårlig råd må man jo først og fremst se på hva man har råd til. Det er alltid noen som i perioder har det trangt økonomisk, og det er mye bedre å gi en ok gave man f.eks finner på salg, enn å måtte krite for å få råd til noe dyrere.
For øvrig synes jeg penger er en helt grei gave, det viktigste for meg er at brudeparet skal få noe de kan ha glede av.
Syns du virkelig 500 kroner er gnient? Vi lever virkelig i forskjellige verdener.
Jeg syns man skal gi utifra hva man har råd til. Når man i tillegg bruker mye penger på å reise i brylupp så skjønner jeg godt at man ikke nødvendigvis har råd til en stor brylluppspresang.
__________________
Nå også med avatar
|