Vis enkelt innlegg
Gammel 30-06-10, 22:02   #8
Blånn
Bør lage seg en tittel selv
 
Blånn sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2007
Innlegg: 8.307
Blogginnlegg: 17
Blånn er kulere enn de flesteBlånn er kulere enn de flesteBlånn er kulere enn de flesteBlånn er kulere enn de flesteBlånn er kulere enn de flesteBlånn er kulere enn de flesteBlånn er kulere enn de flesteBlånn er kulere enn de flesteBlånn er kulere enn de flesteBlånn er kulere enn de flesteBlånn er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Svømmeopplæring i skolen?

Ulykken har skjedd ikke så langt fra der vi bor. I Osloskolen får elevene svømmeopplæring på 4. trinn. Hos oss er det en time hver tredje uke - ca. 10 timer med svømmeopplæring. Det er det kommunen har vedtatt at elevene skal få... Skolene kan, om de har budsjett til det, legge inn flere timer, men få skoler har økonomi til det.

For barna som går på aktivitetsskolen er det også ofte et tilbud om bading - i allefall på de skolene jeg kjenner til i nærområdet. De driver ikke med svømmeopplæring, men med vanntilvenning.

Konklusjonen blir at ut i fra de rammene skolene blir tildelt vil svært få elever lære å svømme av svømmeundervisningen på skolen, og det blir opp til de enkelte familiene å lære barna å svømme.

Nå leste jeg et sted om ulykken at det var over 15 personer til stede, blant dem flere voksne, men ingen kunne svømme.

__________________
Blånn, Storebror (-99), Lillemann (-03) og Houdini (-05)

Behind every great man is a woman rolling her eyes.
-Jim Carrey-
Blånn er ikke aktiv   Svar med sitat