Vis enkelt innlegg
Gammel 06-07-10, 21:28   #21
rajraj
*_*
 
rajraj sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Hvor: Kjellerlemmen
Innlegg: 5.659
Blogginnlegg: 115
rajraj er kulere enn de flesterajraj er kulere enn de flesterajraj er kulere enn de flesterajraj er kulere enn de flesterajraj er kulere enn de flesterajraj er kulere enn de flesterajraj er kulere enn de flesterajraj er kulere enn de flesterajraj er kulere enn de flesterajraj er kulere enn de flesterajraj er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Superkjappe lunsjer

Ny dille ( ) - Brokkolisalat: (Nok en Jamie Oliver med egen vri.)

Brokkoli, delt i små buketter og kokt i ett minutt - la renne skikkelig av seg
Tomater, del i to, ta ut frø, skjær i skiver
Kikerter
Fetaost i terninger
Hvis du har tid: sprøstek små baconbiter, hvis ikke gir litt finhakket, soltørket tomat som har ligget i olje samme feeling

Dressing: Like deler limesaft og olivenolje, litt dijonsennep, salt, chilipulver vispes godt sammen

Denne kan fint lages kvelden før, men vent med å helle dressing over til du skal spise. Mettende og god, og brokkoli er et chunky og godt alternativ til salatblader.

Jeg beregner til en person: 1/2 brokkoli, 1 tomat, ca 2 ss kikerter (sånne ferdig bløtlagte). Feta og bacon/soltørket tomat etter smak.

__________________
2007 2010

rajraj er ikke aktiv   Svar med sitat