Vis enkelt innlegg
Gammel 11-07-10, 17:44   #24
Elisabet
Står på egne ben
 
Elisabet sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 10.959
Elisabet har et rykte de fleste bare kan drømme omElisabet har et rykte de fleste bare kan drømme omElisabet har et rykte de fleste bare kan drømme omElisabet har et rykte de fleste bare kan drømme omElisabet har et rykte de fleste bare kan drømme omElisabet har et rykte de fleste bare kan drømme omElisabet har et rykte de fleste bare kan drømme omElisabet har et rykte de fleste bare kan drømme omElisabet har et rykte de fleste bare kan drømme omElisabet har et rykte de fleste bare kan drømme omElisabet har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Stor forskjell på billige og dyrere flyselskap?

Opprinnelig lagt inn av Fruktflua, her.

Hva er reglene da? Ikke å overstige baggasjevekten?

Nå har vi sjekket inn online (som man jo må). Er det noe mer vi bør vite?

Bagasje du skal sende må du bestille på forhånd sammen med billetten. Bestiller du det på flyplassen så er det rådyrt. Kofferten du skal sende må ikke veie over 15 kg. Sånn liten håndvekt er genialt når en flyr litt med Ryanair, og faktisk charterselskapene etterhvert også som har blitt mye strengere på vekta siste par årene. De andre selskapene er ikke så nøye pr.koffert, men samler hele reisefølget. Det gjør ikke Ryanair.

Håndbagasjen kan veie maks 10 kg med Ryanair og ikke overstige målene 55x40x20cm. Ryanair sine seter kan ikke legges bakover, en blir behandlet som en saueflokk når en skal av og på flyet siden alt skal skje så kjapt, men jeg har ikke noe imot å reise med Ryanair. Er veldig billig å fly med dem så lenge du får billetten til 50-100 kroner t/r inkl. flyplassavgifter. Da blir totalen ca. kr 1000 t/r når du får på bagasjeavgifter og andre avgifter.

Elisabet er ikke aktiv   Svar med sitat