Sv: Redusere karbo. Hva med fett?
Jeg er enig med Irma. Største problemet i forhold til fettinntaket er når du spiser høyglykemiske karbohydrater. Da stiger blodsukkeret og du får masse insulin, og insulin stimulerer til fettlagring, så da lagres både sukkeret og fettet som kroppsfett, og da får du litt dobbelt opp.
Så det er OK å øke godt opp på fettet (husk å øke opp på proteiner og grønnsaker også!), så lenge du spiser langsomme karbohydrater (grove kornvarer om du skal bruke det, og grønnsaker).
Det sies at kroppen bare kan nyttiggjøre seg ca 30 proteiner i måltidet, dvs ca 100g ost og 150g kjøtt, og 4 store egg. Så om en får i seg ca det, og fortsatt er sulten, så kan det være greit å trappe opp på fettinnholdet i kosten. Ang. tilsatt fett, så anbefaler jeg meierismør, olivenolje, rapsolje og kokosfett til steking og i maten, de har greie fettsyrer.
__________________
Poden des. 01, Admini jan. 07 og Admikra feb.14.
-Det du tror, avgjør hva du ser.
|