Sv: Denne er jeg spent på jussen i
Opprinnelig lagt inn av Juste, her.
Nå synes jeg igjen at det trekkes vanvittig bastante slutninger basert på lite info igjen altså. Vi vet ingenting om graden av voldelighet fra den ene eller den andre og det og dra barnedrap inn i dette her er rett og slett usmakelig synes nå jeg.
Helt enig med deg i at man ikke burde trekke bastante slutninger her. Men vi får lov å forutsette litt her og der, håper jeg?
Det å trekke inn barnedrap her synes jeg er høyst relevant. Det er jo ofte slike saker som dette ender med barnedrap. Jeg ser det ikke som usannsynlig at moren og brødrene i dette tilfellet var redde for at nettopp noe slikt kunne skje, og derfor handlet som de gjorde. Det å ha en gærn forelder på den ene siden og ikke komme noen vei via barnevern, politi m.m. gjør at man etterhvert vil tenke på alternative løsninger.
Hvis barna mine står i fare og politiet nekter å gjøre noe, så ser jeg det som min plikt å finne frem øksa. Sånn er det bare!
|