Vis enkelt innlegg
Gammel 21-08-10, 17:33   #433
Milfrid
Shake it out!
 
Milfrid sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: Stavanger
Innlegg: 15.925
Blogginnlegg: 65
Milfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Denne er jeg spent på jussen i

Opprinnelig lagt inn av smilefjes, her.

man kan melde til barnevern ved mistanke om omsorgssvikt ved samvær. Barnevernet åpner da sak overfor bostedsforelderen og forsøker å tvinge denne til å ordne opp ved å true med omsorgsovertagelse. De kan ikke gripe inn overfor samværshjem og er nødt til å gå på bostedshjemmet.

Opprinnelig lagt inn av polarjenta, her.

Jeg syns dette er helt hårreisende, og ikke mye til barnevern. Jeg håper virkelig det skjer en regelendring der barnevernet kan gripe inn også overfor samværsforelder.

Jeg har sagt det før og gjentar det svært gjerne: I Norge har man langt på vei foreldrevern, ikke barnevern. Virkelig.

__________________
Now it's nothing but MY way!
Milfrid er ikke aktiv   Svar med sitat