Vis enkelt innlegg
Gammel 25-08-10, 12:30   #5
Esme
Mother of Dragons
 
Esme sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 20.029
Blogginnlegg: 76
Esme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme omEsme har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Lavt dusjkabinett

Opprinnelig lagt inn av star, her.

Vi vrir hodet for å finne en løsning på bad/vaskerom i kjeller. Vi hadde tenkt å bare ha dusjdører som vi da kan slå inn når de ikke brukes for å utnytte plassen best mulig.
Men så har mannen snappa opp at man ikke bør dusje på flisene i kjelleren (alt er under bakken). Et par på jobben sier også at de aldri kommer til å ha noe annet enn dusjkabinett uansett hvor det er i huset. Og føler for å høre på hva de sier siden de så absolutt vet hva de prater om.

Men så er det det da, at takhøyden ikke er det helt store så vi må nok ha et lavt kabinett i så fall. Er det noen som vet om hvor vi evt kan få tak i det?

Etter det jeg har funnet ut så er det mye tryggere å dusje rett på fliser (gitt at man har dobbeltmembran og alt det der korrekt) i et murrom. Trehus endrer seg med frost og det skal ikke mye bevegelse i veggen til at membranen får en rift. Men murvegger er mye tryggere.

Sånn til trøst dersom dere ikke finner noe dusjkabinett. Men det er et annet alternativ også, man kan kjøpe dusjkar, som på en måte bare er underdelen av dusjkabinettet, det hjelper mye sånn i forhold til vannsøl.

__________________
It takes a great deal of effort to sustain a conservative, trustworthy persona.
Esme er ikke aktiv   Svar med sitat