Vis enkelt innlegg
Gammel 16-10-10, 18:07   #2
Bomull
www.bomulls.no
 
Bomull sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Cottonfields
Innlegg: 15.048
Blogginnlegg: 324
Bomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt av
Standard

Sv: Toll, moms osv på varer bestilt fra Danmark?

Du må legge til norsk mva 25 % på den summen (inkl. frakt) og slenge på ca 100,- i tollbehandlingsgebyr. Kjøp med verdi over 200,- og gaver med verdi over 1 000,- må man betale mva for.

Noen nettsider trekker fra dansk mva så du ser beløpet som faktisk trekkes, mens andre ikke trekker det fra før etter du har bestilt - det varierer litt, men normalen er at de trekker det fra før du betaler, men innen den tid må du registrere at du skal ha varene tilsendt Norge.

__________________
Dåtten 2006, Fjåtten 2008 & Lyn fra klar himmel 2018
Some people just need a high-five. In the face. With a chair.
Bomull er ikke aktiv   Svar med sitat