Vis enkelt innlegg
Gammel 11-01-11, 13:49   #12
Neket
Har diplom
 
Neket sin avatar
 
Medlem siden: Jun 2010
Innlegg: 14.691
Neket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt avNeket har mye å være stolt av
Standard

Sv: Spinnoff: Når er det ok å ringe nødnumre?

Opprinnelig lagt inn av Kasia, her.

For min del så tenker jeg at jeg ringer nødnummerne når jeg selv vurderer at jeg eller andre er i nød, og når jeg selv ikke greier å finne veien ut av nødstilfellet. Så er det opp til de som sitter på sentralen å vurdere hvilke tiltak som skal igangsettes.

Jeg har aldri ringt nødnummeret, men er enig med Kaisa.

Eldste har dog ringt nødnummeret. Hun var liten (2 år), vi bodde i England (nødnummer 999). Vi la ikke merke til det, men plutselig sto politiet på døra. Da hadde hun sovet i to timer (det var på kvelden), så de hadde hvertfall ikke forta seg.

Vi beklaget veldig, og de måtte inn å sjekke at vi faktisk hadde et barn. Ganske flaut, og det ble ikke bedre av at jeg hadde knust et vinglass så hele kjøkkengulvet var dekket av vin og glasskår. Men de var veldig hyggelige, og de ble ikke sinte.

Neket er ikke aktiv   Svar med sitat