Vis enkelt innlegg
Gammel 18-03-11, 01:02   #5
Enhjørning
Gullfisk
 
Enhjørning sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: Bøgda
Innlegg: 9.510
Enhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt avEnhjørning har mye å være stolt av
Standard

Sv: Jeg har skrevet et dikt igjen.

For å gi et eksempel på hvordan man kan forbedre et dikt, kan jeg legge inn et eksempel fra min egen penn (sakset fra et annet forum jeg frekventerer):

"Jeg var ikke helt fornøyd med "Søndagsmorgen lykke", jeg fikk en idé om at galoppstegene kunne gjengis i diktet om jeg forandret på det.
Så ble jeg sittende og fascineres over hvordan to dikt, som i bunn og grunn er samme, kan bli så forskjellig ved å forandre litt på ord og rytmer.


Første versjon:

jeg svever over nysnøen
så fuglene skvetter
og jeg er ett

med

dampende pels
fire dundrende hover
500 kilo bestevenn


Andre versjon:

svevende, dansende
gjennom en fugleflokk

frydefullt halsende
over en tømmerstokk

lynraske, dundrende
hover i nysnøen

jeg og fem hundrede
kilo med bestevenn"

(Diktet handler om en ridetur på yndlingshesten en tidlig søndagsmorgen)

__________________
"Dewey var en fin fyr." (sitat: David Massey, HiO)
Enhjørning og gutta: 02.09.69, 11.01.05 og 27.08.09

Sist redigert av Enhjørning : 18-03-11 kl 01:46.
Enhjørning er ikke aktiv   Svar med sitat