Hjemme fra jobb pga søvnmangel?
jeg hadde en trasig dag på jobb på mandag, det var første skikkelige undervisningstimer med begge matteklassene mine, og rusket hadde hatt en lengre runde med våkning om natten, så natt til msndag var 5. eller 6. natten med rundt 3 timers oppbrutt søvn. Jeg var til min store frustrasjon helt ubrukelig i timene, og jeg føler meg temmelig sikker på at jeg i beste fall ikke fikk formidlet noen ting, i verste fall kun bidro til økt tåkelegging av faget. Det var ganske ekkelt, jeg har aldri før opplevd å være så trøtt at jeg rett og slett ikke greier å tenke. men seriøst, man kan ikke være borte fra jobb pga søvnmangel, kan man vel? hvordan kan man løse det? jeg fungerte jo overhodet ikke i jobben min, som jo vanligvis ville vært kriteriet mitt.
Hvordan tenker dere? kunne dere vurdert å bli hjemme pga noe sånt, eller ville dere gått på jobb og gjort en dårlig jobb, som meg, eller evnt funnet på en annen genial løsning?
__________________
Snupsen -05 og Rusket -10
Some people are like a Slinky... not really good for anything, but you still can't help but smile when you shove them down the stairs
Sist redigert av Mrs. Longbottom : 01-09-11 kl 21:20.
|