Ustabil nettilgang
Nå er vi ganske lei dette. Vi har hatt telenor som leverandør av bredbånd og bredbåndstelefoni her hjemme i over halvannet år.
Ved påsketider i år begynte plutselig nett-tilgangen å falle ut. Vi har stasjonær pc som brukes mest, og siden modemet står rett foran tastaturet ser vi jo når lysene plutselig blir borte, og nettet forsvinner. Ingen endringer ble gjort på oppsett før eller i tiden dette begynte. Vi konaktet telenor ganske umiddelbart da dette startet, og har fått vanvittig mange forskjellige svar alle de gangene vi har ringt.
De har forsøkt å se etter feil flere ganger uten å finne noen. Vi har byttet modem. Noen sier at de ikke kan se det er noe feil med linja vår, atter andre vi snakker med sier at de kan se at nettet har vært borte klokken da og da. En sa at de hadde noen få kunder som hadde dette problemet, men at de desverre ikke fant ut av det. Vi hadde en lite engasjert teknisk gubbe innom, (via telenor altså) som mente på at telefonen kanskje sto for nært modemet (har stått på samme sted hele tiden, ca 40 cm unna modemboksen står basen til den trådløse tlf) og at linja inn til huset virket stabil og sterk.
Det finnes ikke noe mønster i når og hvor ofte nettet forsvinner. Av og til kan vi bemerke at JØSS, det har ikke vært borte i dag som jeg har sett, andre ganger kan vi knapt bruke telefon eller data, det hopper ut hele tiden. Med jevne mellomrom er det også slik at jeg må slå av og på modemet for å ha nett hvis dataen har stått urørt litegrann. Dette er også sånt som plutselig er helt ok noen dager, for så å være håpløst en periode. Pcn står som regel på døgnet rundt, vi pleier ikke å slå av om natta. 
Noen som har vært borti noe lignende og har noe på lager som er uprøvd? Hvilke rettigheter har vi egentlig? Telenor er mer eller mindre hjelpsomme alt ettersom hvem vi snakker med.
Vi hadde lignende problem for et par-tre år siden da vi hadde Tele2. Dengang var det faktisk slik at telefonledningen gnisset inntil et tre utenfor vår tomt, og til slutt var det bare en tynn tråd igjen. Da forsvant selvsagt nettet for godt, og Tele2 som hele tiden mente at vi bare tullet med dem fikk plutselig oppklart saken. Telefonledningen er flyttet, og det skal ikke være noe problem nå. Vi skal titte enda en gang i morgen før det er på tide med ny telefonrunde hos Telenor, sånn for sikkerhets skyld.
__________________
00-02-04-04-11
|