Sv: Avsporing: Baker du muffins eller cupcakes?
Opprinnelig lagt inn av Zoë, her.
jeg synes forøvrig ikke at cupkaces er verken dillete eller jålete eller harry (så måtte man komme trekkende med det forslitte ordet også når det gjelder bakst! ).
Jeg skjønner godt at folk baker det om man liker smørkrem. Og hva er galt med pent pyntede kaker? Det er da en glede om folk baker noe som ser pent ut?
Jeg synes godt at man kan bruke begrepet harry, det er godt etablert i det norske språket, og de aller fleste skjønner hva som menes da.
For meg er ikke de cupcakesene man ser rundt i diverse blogger og blader pent dekorerte, de er overpyntet og ser knapt ut som mat, ofte med det jeg synes er trashy pynt.
Jeg kan gå med på servere en rosamøffin med blomster og glitter og gullkuler til en prinsessebursdag i 5-6 årsalderen, men i et selskap med voksne folk? Not so much.
Denne pøntinga minner meg litt om trenden med pynting av mat på 70-tallet, det ser ikke bra ut, rett og slett.
|